Anemi
http://anemi.anatolianrock.com
anemi rock grup web site
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

GrupAnemi

Orbay (Vokal)

kimdir?

Orbay Sakarya 5 mart 1981'de Tekirdağda doğdu.ilk,orta,lise eğitimini Tekidağ'da tamamladıktan sonra,"bu şehir bana bu kadar yeter diyerek izmir'e üniversite okumaya geldi.99-05 tarihleri arasında okulla çok ilgi olmamasına rağmen jeoloji mühendisliğini bitirdi.
Balık burcu,herşeyi yerinde ve zamanında yapmayı seven,biraz sabırsız,biraz titiz,eğlenceli,arkadaşlarını sonuna kadar savunan(başına ne geldiyse bu yüzden geldi zaten)
biridir.

müziğe nasıl başladı?

müzik hep vardı ama bu yöne olan eğilimi ilkokul 3.sınıfta babası sayesinde oldu.Bi gün onu kolundan tutup müzik dükkanına götürdü ve ona küçük bi org aldı. O da yaramaz bi velet olduğu için onu 2 günde bozdu,çünkü orda daha büyükleri vardı onlara ulaşması gerekiyodu.Daha büyüğü alındı tabi ama o orta okula gelmişti. Rock müzik dinlemeye başlamıştı ve artık gitar almalıydı. Para biriktirip kendi gitarını kendisi aldı ve çalmayı da kendisi öğrendi. Belki de bidaha bırakamıyacağı hayatı boyunca yapacağı işle uğraşmaya farkında olmadan başlamıştı. Sonraki yıllarda davul çalmayı da denedi, herşeyi dinliyor ve çalmaya çalışıyordu.ama içinden tek geçirdiği birgün insanların önüne çıkıp şarkı söylemek oldu.davulla gitar ona göre değildi çünkü. Üniversite 3'te gruplarla çalışmaya başladı. Bir ara sound park diye bi grup kurdular ve barlara çıkmaya başladılar,sonra anemiye geldi. "Güzeli bu işi kardeşin gibi adamlarla yapmakmış" diye de söylemde bulundu.

ne dinler?

müzik arşivi sağlamdır.dönem dönem bazı tarzlara yoğun ilgi göstermesine rağmen,müziğin çeşitli değil tek olduğuna inanır.Rakı masasında ibo olmazsa deliren bi adamdır.BUSH,MUSE,RADIO HEAD,PORTISHEAD,SKIN,KORN,LIMP BIZKIT,(hed)PE,LINKIN PARK,SLIPKNOT,CHRIS CORNELL,DR.ALBAN,MADONNA,STING ve daha birçoğu

nelerden hoşlanır?

Günün bir işle uğraşmadığı her saatinde mutlaka bişeyler dinliyordur.Ayrıca playstationu olan orbay hatunlarla dolaşmadığı zamanlarını oyun oynayarak geçirir.Kitap okumaktan ziyade görsel yayınlarla arası iyidir.Yazları çok sosyal hızlı geçirmesine karşın,kışları genelde insanlardan sıkılır,uzaklaşır,evine kapanır.Film izlemek en büyük zevklerindendir(günde 3 film enaz)
sonersufi

soner (bass gitar)

kimdir?
Soner (sufi) KIRGIZ, 21 Haziran 1981 de Berlin'de doğmuştur. Müziğe 1997 yılında anemi grubu ile başlamıştır. 1998 yılında üniversiteye başlamış ve hala 4. üniversitesi olan Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okutulmaktadır. Bu 4 üniversiteden henüz sadece birini bitirebilmiştir ama bilgisayar muh.den sonra tekrar geri dönüp o iki bölümüde bitirecek gibi gözükmektedir. Ailesi bu duruma çok tepkilidir.
Garip bir adamdır, nerde ne yapacağı pek belli olmaz. Dünyaya nasıl bir pencereden neden ve nasıl baktığı da pek kestirilememektedir. Magazin kültürü yok denecek kadar azdır. Lise yıllarında Müzeyyen Senar'ı balerin olarak bilmesiyle ve ülkemizin 8 yıllık eğitime geçtiğini 4 yıl sonra öğrenmesiyle tanınır ve sevilir.
Tam bir ikizlerdir. Ötesi yoktur. Yükseleni,annesi ve ablası akreptir. Bu teferruat içinde dengesini sağlamak için kendisini müziğe vermiştir. Ne de olsa dünya ikizi dünyada kalacaktır.


ne dinler?

hemen her tür müziği dinlemekten hoşlanır. Bayan vokalli gruplar genelde tercih sebebidir. Bas erbablarının şarkılarına çok yoğunlaşmadan bas gitarın olması gerektiği gibi şarkı içinde anlam bulduğu şarkılardan hoşlanır.


Dinlediği yabancı grup ve müzisyenler: Moe's Kitchen, Dream Theater, Feist, Portishead, Andrew Lloyd Webber, Faithless, Tool, Jamiroquai, Muse, Radiohead ve Pink Floyd..


Dinlediği türk grup ve müzisyenler: Duman, Kesmeşeker, Ahmet Kaya, Cem Karaca, Nazan Öncel ve Sezen Aksu


nelerden hoşlanır?

cüzdanını temizlemekten
fotoğraflardan
patene binmekten
bas gitarına kızım demekten (bir kız çocuğu olana kadar)
mehmet'le uğraşmaktan
yüzüstü yatmaktanyanki (Gitar)

kimdir?

1981 yılında izmirde doğdu.. müzikle küçük yaşlarda piyano çalarak tanıştı..
daha sonra lise yıllarında eline yapışacak olan gitara merak saldı.. maddi durumu iyi olmadığı için gitar dersi alamayan yankı sivrikoz, televizyondan ya da radyodan dinlediği şarkıları çıkartmaya çalışarak gitar eğitimini tamamladı.. dream theater grubunun ona her zaman en iyi hoca olduğunu söyleyen yankı sivrikoz 8 yıldır gitar çalıyor..

ne dinler?

yankı genellikle müziği türlere ayırmıyor.. şablonlaştırmayı sevmediğini söyleyerek şunu ekliyor;

"müzik bütün insanları birbiriyle birleştirebilen tek lisan. zenci,beyaz,nazi,yahudi,musevi,müslüman,kadın,erkek,yaşlı,bebek,
amerikalı,meksikalı,türk ya da kürt ne olursanız olun müzik dinlersiniz.. doğumdan ölüme kadar süren bir beslenmedir bu..
bunu türlere ayırıp, birine deli gibi bağlanıp diğerlerine çöp muamelesi yapmak büyük aptallıktır.."

sevdiği grup ve müzisyenlerin başında dream theater, linkin park, tool, muse, jeff bucley, sezen aksu, frank sinatra, placebo, radiohead, jay jay johanson, cem karaca ve erkan oğur geliyor..

nelerden hoşlanır?

bilgisayar oyunları manyağıdır. play station onu daha da manyaklaştırmıştır. cm en sevdiği oyundur. günde 18 saat cm oynayabiliyor. bunun haricinde filmlere çok büyük merakı var.. hemen hemen hergün en az 1 film izliyor. kitap okumayı sevmiyor ve görsel şeyleri sevdiğini söylüyor.. ayda 1 kere keyfi yerinde olduğu zaman telefon ve diğer elektronik aletleri kapatıp, frank sinatra dinleyerek buzlu jack ve puro içiyor.. kendine zaman ayırmayı çok seviyor. gece 3te sahile inip bir bira içmenin en güzel meditasyonlardan biri olduğuna inanıyor.. whopper'a tapıyor,kolaya bayılıyor.. "çatlayana kadar yerim,içerim" diyor. Atrıca koyu bir milan fanatiğidir.mehmet (Bateri)

kimdir?

Mehmet Unayağyol, 1980 yılı çocuk bayramında Kars'da doğdu. 1997 yılından beri davul çalıyor ve 1998 yılından beri profesyonel olarak üniversite okuyor. Şu an Ege Üniversitesi Matematik bölümünde öğrencilik kariyerini devam ettirmekte. Yılardan beri anemi'de çalmasına karşın 6. cadde ve Detone gruplarıyla da çalışmıştır. Grubun en çok yemek yiyeni ve hala az geldi diyenidir. Kendi kayıtlarını izlerken "ben nasıl çalmışım, bu ben miyim" falan deyip kendini hiç tanımadığını gösteren de odur. Komplekslidir, piskopattır amma perdelerini indirdi mi de kedi gibidir.

ne dinler?

Herşeyi dinler, hiç bir ayrım yapmaz. Dış görünüşünün ve attığı ritimlerin aksine gayet yumuşak ruhlu biridir ve bu da onun arabeske olan tutkusunu arttırır. En sevdiği şarkı "unutabilsem" dir. Bunların dışında her türlü davul erbabını (başta dennis chambers , dave weckl, steve gadd, mike portnoy) severek dinler, anlamlar çıkarır. En sevdiği gruplar dream theatre,metallica, system of a down,muse,manga ve duman'dır.

nelerden hoşlanır?

Evini pek sever. Evde yapılan her türlü aktiviteden hoşlanır. Hatta yatağını sadece uyumak için kullandığını savunan bir grup insan vardır. Bunu dışında bir ev bu kadar aktif kullanılabilir. Yemek en büyük zevkidir. Hatta bu zevkten öte birşeydir. Kimi zaman bir tutku, hayvansal bir içgüdü, doruk noktasında bir aşk gibidir.